INTERNATIONAL LAW - SPORT BUSINESS - MANAGEMENT STRATEGY - POLICY COMPLIANCE - RESEARCH & CONSULTING SERVICES

St. Louis, USA, Tel: 812-272-3598       facebook circle  youtube circle  instagram circle

Koyuncu, Yılmaz, Özkan, Süvarioğlu, Koleva, Temiz ve Dokuzlar’dan yeni kariyer rekorları! Koleva, Karakaova ve Temiz, sıkı çalışmalarının meyvesini yiyor! Ilieva 200 atak sayısı barajını geçti!

New_season_highs-tr2

Nomos kızları kariyer rekorlari kırarak NCAA ve NCAA ligine buyuk bir ses getiriyor. Koyuncu ve Özkan defansta, Dokuzlar bloklarda, Temiz ve Suvarioğlu hücumda, Yılmaz asistlerde, Koleva bloklarda ve servis sayılarında yeni kişisel kariyer rekorlarını kırdı.  

Continue Reading

NCAA D1 liginde bu hafta birçok uluslararası oyuncudan inanılmaz performans! Beste Ayhan bu hafta sonu hanesine 15 atak ve 14 blok sayısı daha ekleyerek NCAA D1'de liginde en çok blok yapan 3. oyuncu secildi!

Sevgi Koyuncu, Hande Yetis ve Mila Ilieva kişisel rekorlarını kırarak çıtayı daha da yükseltti. İlk olarak yeni sezon rekoru 7 asistle Sevgi Koyuncu, yeni sezon rekoru 9 defans topuyla Hande Yetiş ve yeni sezon rekoru 13 atak sayısı ile Mila Ilieva! Sabire Karacaova, UC Riverside'a karşı galibiyette 11 atak sayısı ve 11 defans topu; UC Davis'e karşı galibiyette 12 atak sayısı ve 18 defans topu kaydederek, bir değil iki double-double yaptı!!

Continue Reading

Beste Ayhan uluslararası sıralamada 8.sırada yer alarak America East Konferansına bloklarda liderlik ediyor. Tokman bu hafta CAA Konferansı'nın en iyi defansif oyuncusu secildi. Bengi 300 asist barajını aştı! Topcicek’ten double-double, Karacaova’dan ise

Beste Ayhan, tüm NCAA D1'in en iyi blokçuları arasında hızla yükseliyor! Şu anda 8. sırada olan Beste Ayhan, America East Konferansı'nı toplam bloklarda (66) önde götürüyor ve atak yüzdesinde (0.299) en iyi 3 oyuncu arasında! 11 blokluk yeni bir kariyer rekoru ile Damla Tokman, haftanın CAA-defansif oyuncusu seçildi! Çağla Bengi, St.John's maçında kariyerindeki 300 asist barajını aştı. Sevgi Koyuncu, King'e karşı aldığı büyük galibiyette 31 defans topu ile geçen haftanın rekorunu kırdı! 25 Eylül'de Sabire Karacaova, 15 atak sayısı ve 15 defans topu kaydederek ilk maçında double-double yaptı ve Doğa Topçicek, 14 atak sayısı ve 15 defans topu kaydederek bir başka double-double'a imza attı!

Continue Reading

İREM UÇAR 1 DEĞİL, 2 DEĞİL TAM 3 DOUBLE DOUBLE’A (birden fazla istatistikte çift haneli rakama ulaşmak) İMZA ATTI! YAŞAR VE YILMAZ HARİKA BİR İKİLİ OLDU! ÖZKAN’IN DEFANSLARI, İOWA WESTERN ÜNİVERSİTESİNİN YENİLMEZLİĞİNİ KORUMASINI SAĞLIYOR! TOPÇİÇEK, TOKMA

ewe

İrem Uçar sınır tanımıyor! Geçtiğimiz hafta boyunca Türk pasörümüz her maçında double double’a imza attı. Işıl Yılmaz defanstan top çıkarıyor, Yaşar pas atıyor ve bu sayede Odessa’nın 6 maçlık galibiyet serisi oluşuyor! Duru Özkan sayesinde Iowa Western’in 7-0’lık muhteşem bir yenilmezlik serisi var! Genç libero 3 maçta toplam 57 defans topu kaydetti! Topçiçek, Tokman, Karacaova ve Ayhan ellerine gelen her topu öldürüyor! Oynadıkları son maçta sırasıyla 12,11,11 ve 10 hücum sayısı ürettiler! 

Continue Reading

İREM ELMAS (NEC) NORTH EASTERN Konferansı’nın EN DEĞERLİ OYUNCUSU

elmas

TÜRKLER ARASI MÜCADELE:  SETON HALL-HOFSTRA VE UMBC-UTRGV
ASİST MAKİNESİ UÇAR
İrem Elmas kaldığı yerden devam ediyor. Ulusal NJCAA şampiyonu ve Amerika’nın en değerli oyuncusu, bu hafta NEC konferansının onur listesine ismini yazdırdı! Cinel ve Tokman’ın Hofstra Üniversitesi, Çağla’nın Seton Hall Universitesi ile bu sezon ilk kez karşı karşıya geldi. Türk oyuncularımız Fairfield İnvitational’da birlikte oynama şansı kazandılar. Çağla’nın Seton Hall Pirates’ı (korsanları) Cinel ve Tokmanı’nın Hofstra Pride ‘ını (gururunu) sildi süpürdü. TCU’dan transfer olup FAMU da yeni olmasına rağmen pasör İrem Uçar çok iyi bir formda ve şimdiden 29 asistlik rekorunu kırarak 41 asiste ulaştı. İki İrem için de bu sezonun limiti gökyüzü.

Continue Reading

Cinel alev alev! Yardımcı ilk double-double’ını kaydetti! Uçar tüm-turnuva takımına seçildi!

Cinel_on_fire

Yağmur Cinel sezona inanılmaz bir başlangıç yaptı! İlk maçtan itibaren genç ikinci sınıf öğrencisi takımına 16 sayıyla katkıda bulunmakla kalmadı, aynı zamanda kendi rekorunu kırarak 16 hücum sayısı ve 10 defansla yılın ilk double-double’ını yaptı ve maçın en değerli oyuncusu seçildi. Peyman Yardımcı, çıktığı ilk kolejler ligi maçında 10 atak, 12 defans sayısı kaydetti. Miami Üniversitesi, Yardımcı’ya sahip olduğu için havalarda uçuyor! Birinci sınıf öğrencisi İrem Uçar ise takımına yaptığı kaliteli asistlerle turnuvanın en değerli pasörü seçildi.

Continue Reading

Türk ve Avrupalı Voleybolcular Amerika’ya Damgasını vuruyor

nomos ncaa tur 2019 2Amerika Üniversite ligi NCAA’de 70’ den FAZLA Nomos Oyuncusu bu yıl start alıyor

Yeni akademik yılın yaklaşmasıyla, ABD’de okuma şansı yakalayan enternasyonel kadın sporcu sayısı giderek artmaya devam ediyor. 

Önümüzdeki sonbahar döneminde  hayatın normale dönmesiyle beraber ,ABD’deki genç kadın sporcularımız sportif, akademik ve sosyal hayatlarında yepyeni deneyimleri yaşama fırsatı bulacaklar. 

Bu yıl Nomos’un destekleriyle kolej voleybol liginde mücadele edecek sporcu sayısı yetmişi aşarak en yüksek sayısına ulaştı. Türk, Yunan, İtalyan, Bulgar ve Sırp sporcularımız halihazırda ABD’nin farklı eyaletlerinde voleybol oynamaktalar. Ağustos ayının son haftasında, ilk servisle başlayacak olan Kolejler Ligi Şampiyonasında yer alacak tüm kızlarımız, odaklanmış ve heyecanlı bir şekilde hedeflerine ulaşmak için bu yeni maceraya hazırlar.

Birçok sporcumuz geçtiğimiz sezonda üstün performans sergileyerek sezonu kaydadeğer başarılarla ve ödüllerle noktaladılar. Pitt’in ‘elite 8’e ulaşma hayali takımda yer alan Zoi Faki’nin de katkılarıyla gerçekleşti. Efrosini Alexakou,‘Big East Konferansı Yılın Oyuncusu’ dahil olmak üzere kazandığı birçok bireysel ödülle adından sıkça söz ettirdi. UMBC’de oynayan Beste Ayhan, Amerikan Doğu Şampiyonasını (American East Championship) kazanarak ABD’nin en iyi okullarının katıldığı NCAA turnuvasında kendini gösterme şansı buldu. Elena Baka, hem salon hem de plaj voleybolunda Tüm Batı Kıyısı Konferansının (WCC)  en başarılı sporcularından oluşturulan Batı Konferansı birinci takımında (All-WCC first team) yer alan ilk Yunan olma başarısını gösterdi. Akabinde, NJCAA Division 1 ligi ulusal şampiyonasında All-American onur ödülüne layık görülen İremnur Elmas, önümüzdeki sezonda New York, Brooklyn ekibi St. Francis’in formasını giyecek. Bizler, yakında maçları başlayacak olan bu yetenekli sporcularımızın yeni sezonda kazanacakları başarılarını takip etmek için sabırsızlanıyoruz. 

Sezon öncesi hazırlıkları süresince kızlarımız hem Amerikalı takım arkadaşlarıyla yüksek seviyedeki uluslararası voleybol deneyimlerini paylaşıyorlar hem de Amerika’daki yeni hayatlarına nasıl uyum sağlayacaklarını öğreniyorlar. Tüm öğrenci-sporcularımız takdire şayan bir azim ve başarı göstererek Amerikan kolej ligi voleybolcusu olma hayallerini gerçekleştirmeyi başardılar. ABD’de göstermiş oldukları yüksek performanstan ötürü saygın ödüller kazanan birçok sporcumuzun yanı sıra önümüzdeki sezon birinci sınıfta okuyacak olan sporcularımız da hem akademik hem de sportif anlamda kendilerini kanıtlamaya hazırlar. 

Spor hukuku çerçevesinde sporcu-öğrencilere rehberlik ve mentorluk yapan Nomos sayesinde hayaller gerçeğe dönüşüyor. Bu sporcularımızın büyük birçoğunun Nomos bünyesindeki programlarda ve Avrupa Voleybol Tanıtım Vitrini’nde (European Volleyball Exposure (EVE)) yer aldığını vurgulamak büyük önem taşıyor. EVE organizasyonu, genç voleybolculara Amerikan okulları ve koçlarının talep ettikleri yetenek ve donanımları sergileme fırsatı sunarak bu sporcuların okullardan kabul alma sürecini olanak sağlayan bir organizasyondur. Etkileyici olan , EVE etkinliğine katılan sporcularımızın büyük birçoğunun Amerikan üniversitelerinden tam burs almayı başarmış olmalarıdır.

Nomos tarafından spor ve eğitim hayatları boyunca sürekli desteklenen yetmiş iki sporcumuz, kolej voleybolu kariyerleri boyunca da tarafımızca yakından takip edilecek ve desteklenecektir. Onların çabaları, istatistikleri ve kompetitif performansları da düzenli olarak gözlemlenecek ve sosyal medya platformlarımızda yer bulacaktır. Nomos ailesi olarak önümüzdeki sezon için oldukça heyecanlıyız ve maçların başlamasını sabırsızlıkla bekliyoruz!

Bu yıl Amerika’da ilk kez mücadele edecek birinci sınıf sporcu-öğrenciler: 

İsim

Soyisim

Ülke

Üniversite

Konferans

İlayda

Demirtaş

Türkiye

University of Hawaii

Big West

Simay

Memişoğlu

Türkiye

Indiana University (PA)

PSAC (D2)

Berra

Tuğçe Tok

Türkiye

Minot State University

NSIC (D2)

Karya

Süvarioğlu

Türkiye

New Mexico Military Institute

NJCAA D1

Nicole

Dankinova

Bulgaristan

Princeton University

Ivy League

Melisa

Töre

Türkiye

Middle Tennessee State U

C-USA

Ece

Emrullah

Türkiye

TAMUCC

Southland

Ezgi

Dokuzlar

Türkiye

Chicago State University

WAC

Ece

Öztuna

Türkiye

Chicago State University

WAC

Ece

Erol

Türkiye

Chicago State University

WAC

Irini

Glinou

Yunanistan

University of South Alabama

SBC

Nisa

Buzlutepe

Türkiye

Texas A&M

Big 12.

Tatiana

Armoutsi

Yunanistan

Towson University (MD)

CAA

Sabire

Karacaova

Türkiye

UCSD (CA)

Big West

Peyman

Yardımcı

Türkiye

University of Miami (FL)

ACC

Ilaria

Benciolini

İtalya

University of Rochester

UAA (D3)

Areti

Tsirikaki

Greece

University of Rochester

UAA (D3)

Rana

Kamış

Türkiye

Iowa Western

NJCAA D1

Duru

Özkan

Türkiye

Iowa Western

NJCAA D1

Chrisa

Armoni

Greece

UCLA

Pac 12

Selin

Kalkan

Türkiye

University of South Florida

AAC

Selin

Işık

Türkiye

University of North Alabama

Atlantic Sun

Aslı

Erdi

Türkiye

Eastern Wyoming College

NJCAA D1

Esra

Akçay

Türkiye

Indian Hills JC (IA)

NJCAA D1

Elif

Yaşar

Türkiye

Odessa College (TX)

NJCAA D1

Işıl Naz

Yılmaz

Türkiye

Odessa College (TX)

NJCAA D1

Ozge

Yavuz

Türkiye

New Mexico Military Institute

NJCAA D1

Anna

Gioranidi

Yunanistan

Columbia University

Ivy League

Ece

Öztuna

Türkiye

Chicago State University

WAC

Ece

Emrullah

Türkiye

TAMUCC

Southland

Sevgi

Koyuncu

Türkiye

Lincoln Memorial University (TN)

SAC (D2)

Emmanuela

Christodoulou

 Yunanistan

Hutchinson Community College

NJCAA D1

2021 NJCAA Şampiyonu Iowa Western Community College!

irem

Turnuva boyunca muazzam bir takım çalışması ortaya koyarak finale kadar gelen Iowa Western, final maçında da muazzam bir oyun ile rakibi Snow College of Utah Üniversitesi'ni 3-1 (25-15, 20-25, 25-20, 25-19) mağlup ederek NJCAA Şampiyonu oldu ve tarihe adını altın harflerle yazdırdı. Tarihi maçta Türk oyuncu İrem Elmas 18 sayı (15 hücum sayısı, 12 vuruş sayısı), Irem ile birlikte tüm turnuvanın altın karmasına seçilen Maike Bertens 15 hücum sayısı, maçın en değerli oyuncusu seçilen Yadhira Anchante ise 51 asist, 6 hücum sayısı ve 3 blok sayısı üretti.

Continue Reading

  • 1
  • 2

Contact NOMOS LLC

St. Louis, USA


info(at)nomosllc.com


US Tel: (+1) 812-272-3598


EU Tel: (+30) 6946-454137